dystrybutor extreme networks
tel. +48 61 628 43 70 info@versim.pl PL | EN

VERNews PAŹDZIERNIK 2016

października 3, 2016

Zapraszamy do lektury kolejnego odcinka VERNews oraz do zapoznania się z ofertą szkoleń. Szczególną uwagę zwracamy na zamiany w modelu subskrypcji licencji Extreme Networks.

 

Aktualizacje ze świata Extreme Networks:

  1. Extreme Networks kupił Zebrę!!!

Extreme Networks podjął decyzję o przejęciu rozwiązań WLAN firmy Zebra. Przejęcie ma rozszerzyć portfolio rozwiązań Extreme Networks i zwiększyć dostępność rozmaitych obszarów rynku. „Łącząc technologie WLAN firmy Zebra, ich pozycje w branży handlowej, transportowej i logistycznej oraz pozyskując klientów z branży hotelarskiej, z możliwościami sieci przewodowych i bezprzewodowych oferowanych przez firmę Extreme Networks, która jest postrzegana jako wizjoner w zestawieniu Magic Quadrant Gartnera, powstaje trzecia pod względem wielkości firma dostarczająca bezprzewodowe sieci dla przedsiębiorstw” – Ed Meyercord, prezes i CEO Extreme Networks. Transakcja ma dojść do skutku do końca bieżącego roku kalendarzowego.

Zakup ZEBRA TECHNOLOGIES przez Extreme Networks

  1. Nowa wersja usługi ExtremeCloud!

Dostępna stała się wersja 3.11 nowatorskiej usługi ExtremeCloud oferującej zarządzanie punktami dostępowymi i przełącznikami z poziomu chmury. Obecnie współpracujące z usługą są przełączniki X440-G2 (6 modeli) oraz X620 (X620-16x) z systemem EXOS 21.1. Wśród nowych funkcji warto wymienić:

  • usprawnione raportowanie wraz z raportami dotyczącymi sygnatur urządzeń i grup aplikacji (dotyczy punktów dostępowych ExtremeWireless)
  • możliwość konfigurowania przełączników w podstawowym zakresie, takim jak VLAN, LAG, PoE, STP
  • możliwość definiowania polityk związanych z aplikacjami (dotyczy punktów dostępowych ExtremeWireless)
  • możliwość definiowania zewnętrznego portalu gościnnego (Captive Portal) dla ExtremeWireless
  • zarządzanie aktualizacjami firmware wspieranych urządzeń
  • audit log
  1. Przemysłowy zasilacz PoE Injector!

W ofercie Extreme Networks pojawił się zasilacz PoE typu mid-span. Urządzenie dedykowane wszelkim urządzeniom zasilanym z użyciem IEEE 802.3af/at, gdzie nie jest możliwe doprowadzenie zasilania wprost z przełącznika LAN bądź nie jest on wyposażony w funkcję PoE. Dostępne są dwa modele, INJ-30W-24 oferujący zasilanie PoE zgodnie ze standardami 802.3af (15,4W) i 802.3at (30W), oraz INJ-75W-24 przydatny w niestandardowych zastosowaniach, który oferuje moc do 75W. Zasilacze są objęte 3-letnią gwarancją.

Szkolenia:

Przypominamy także o nadchodzących szkoleniach certyfikowanych Extreme Networks w ramach Versim ATP. Na szkolenie CWNA nie dysponujemy wolnymi miejscami – ale szczególnie zachęcamy do rejestracji na recertyfikacyjne szkolenie ECE –Networking, inżynierów, którym z końcem grudnia wygaśnie autoryzacja.

Link: Kalendarz