dystrybutor extreme networks
tel. +48 61 628 43 70 info@versim.pl PL | EN

Przejęcie Avecto przez Bomgar Corporation

lipca 10, 2018

Firma Bomgar, producent rozwiązań dostępu uprzywilejowanego, zarządzania uwierzytelnieniem oraz zdalnego wsparcia technicznego z dniem 10 lipca przejęła firmę Avecto – światowego lidera zarządzania uprzywilejowanymi urządzeniami końcowymi. Technologia Defendpoint Avecto łączy zarządzanie uprawnieniami z kontrolą aplikacji, ułatwiając ochronę tysięcy punktów końcowych dzięki prostemu i jasnemu usuwaniu praw administratora. Powiązanie Avecto z uprzywilejowanym dostępem do kont oraz zarządzania sesją oferowane przez Bomgar pozwoli firmom obronić się przed najbardziej rozpowszechnionymi zagrożeniami.

Forrester szacuje, że 80% przypadków naruszenia bezpieczeństwa wiąże się z uprzywilejowanymi kontami. Konta uprzywilejowane to pożądane cele dla hakerów i muszą być chronione przed zagrożeniami zarówno wewnętrznymi, jak i zewnętrznymi. Rozwiązania Bomgar chronią uprzywilejowane konta, hasła i dane uwierzytelniające, zabezpieczając jednocześnie ścieżki zdalnego dostępu powszechnie wykorzystywane podczas ataków. Technologia Avecto dodaje kolejną warstwę obrony w miejscu urządzenia końcowego, umożliwiając organizacjom usunięcie nadmiaru uprawnień administratora, i udostępnienie ich tylko na czas zatwierdzenia działań, które tych uprawnień potrzebują.

Dodatek Avecto pomoże także tysiącom administratorów IT i specjalistom pomocy technicznej wykorzystującym rozwiązania Bomgar do zdalnego wsparcia, bezpiecznie zarządzać uprzywilejowanym dostępem do komputerów stacjonarnych i stacji roboczych z minimalnym angażowaniem użytkownika.

Przejęcie zapewni zintegrowaną ofertę PAM z wiodącymi na rynku możliwościami w zakresie:
• Automatycznego wykrywanie konta uprzywilejowanego: niezawodnie wyszukaj i zabezpieczaj najszerszy zakres uprzywilejowanych kont w przedsiębiorstwach.
• Zarządzania i rotacji poświadczeń: Zmień tysiące haseł uprzywilejowanych w przedsiębiorstwie w ciągu kilku minut.
• Uprzywilejowanego zarządzania sesją: Bezpieczne zarządzanie, monitorowanie i kontrola sesji dostępu uprzywilejowanego.
• Uprzywilejowanego podniesienia uprawnień i delegowania: umożliwianie usuwania uprawnień administratora i białej listy zaufanych aplikacji osiągalnych we wszystkich punktach końcowych.
• Audytu i zgodności: nagrywaj i śledź wszystkich użytkowników z dostępem uprzywilejowanym w swoim środowisku.

„Połączenie technologii Avecto i Bomgar pozwoli firmom na szybką i łatwą automatyzację krytycznych funkcjonalności PAM, a także poprawi zdolność użytkowników końcowych do wykonywania swoich zadań i wspierania biznesu” – powiedział Mark Austin, współzałożyciel i dyrektor generalny firmy Avecto. „Cieszymy się, że możemy dołączyć do rodziny Bomgar i wspólnie przewodzić rynkowi w opracowywaniu rozwiązań, które odnoszą się do dzisiejszych najbardziej rozpowszechnionych i niebezpiecznych wyzwań.”

„Dodając Avecto, Bomgar oferuje obecnie jedną z najbardziej wszechstronnych platform PAM do zarządzania i ochrony uprzywilejowanego dostępu” – dodaje Matt Dircks, CEO firmy Bomgar.Nasze firmy dzielą pasję do opracowywania rozwiązań bezpieczeństwa, które doceniają użytkownicy, ponieważ są szybkie w instalacji, intuicyjne i nie utrudniają produktywności. Cieszymy się, że możemy połączyć siły z zespołem, klientami i partnerami Avecto, aby opracować nowe, innowacyjne sposoby ograniczania ryzyka związanego z zagrożeniami uprzywilejowanych użytkowników końcowych.”