dystrybutor extreme networks
tel. +48 61 628 43 70 info@versim.pl PL | EN

Extreme Networks & Aerohive Networks

Extreme Networks & Aerohive Networks

Extreme Networks & Aerohive Networks trochę więcej o…

Aerohive jest liderem w zarządzaniu usługami chmurowymi, tworzeniu sztucznej inteligencji i technologii uczenia maszynowego. Był jedną z pierwszych firm, które oferowały sieć bezprzewodową niewymagającą kontrolera, administrowaną za pomocą chmury, zawierającą zarządzanie Wi-Fi oraz kontrolę dostępu do sieci (NAC). Ponadto jest na drugim miejscu jako dostawca usług „Cloud Managed Wireless LAN Services”.

Źródło: https://aerohive-www-cdn.aerohive.com/wp-content/uploads/cloud-managed-networking-market-report.pdf

W ostatnim czasie firma Aerohive dostarczyła dla branży przemysłowej punkt dostępowy, który był pierwszym na rynku takim urządzeniem w standardzie 802.11ax (potocznie Wi-Fi 6). Aerohive to firma o światowym zasięgu, obsługująca ponad 30 000 sieci WLAN zarządzanych z poziomu chmury, działających u Klientów, w branżach takich jak edukacja, służba zdrowia, administracja publiczna, oraz duże obiekty handlowe.

Dzięki przejęciu Aerohive, Extreme Networks rozszerzy swoje portfolio o krytyczne funkcjonalności, co pomoże Klientom na zrobienie kolejnego kroku w cyfrowej transformacji. Aerohive jest firmą zarządzającą środowiskiem chmurowym, oferującą również technologie bezprzewodowych sieci LAN. Oznacza to, że Extreme Networks przejmuje firmę, która poświęciła wiele energii na zbudowanie chmurowej platformy zarządzania (zwanej HiveManager), za pomocą której zarządza siecią bezprzewodową, przełącznikami, SD-WAN oraz kontrolą dostępu do sieci NAC. Rozwiązanie idealnie wpisuje się w strategię Extreme Networks, polegającą na dostarczaniu klientom nowych funkcji i możliwości dzięki usługom chmurowym. Dodatkową wartością dla Klienta jest stosowany przez Aerohive model rozwoju Continuous Integration/Continuous Deployment, który pozwala na znacznie wyższą prędkość operacji niż Extreme Networks był w stanie osiągnąć w przeszłości.

Środowisko każdego klienta jest odmienne i nie ma dwóch identycznych systemów teleinformatycznych, Extreme Networks dostrzega te różnice i dostarcza odpowiednie rozwiązania. Extreme Networks, przez dodanie do swojego portfolio rozwiązań firmy Aerohive, zapewni swoim Klientom i Partnerom nowe środowisko zarządzania z poziomu chmury, m.in. chmurowe zarządzanie Wi-Fi i NAC, celem stworzenia najlepiej dopasowanego środowiska sieciowego, którym można w pełni zarządzać i automatyzować.

Dzięki przejęciu Aerohive Klienci zyskają dostęp do szerszego i kompleksowego zakresu rozwiązań końcowych, chmurowych i on-premise dla sieci przewodowej i bezprzewodowej.