dystrybutor extreme networks
tel. +48 61 628 43 70 info@versim.pl PL | EN

Materiały cz.8.

Materiały cz.8.

Nowe urządzenia Check Point serii 1500 na potrzeby korporacyjnej ochrony dla oddziałów i niewielkich środowisk…

Zaawansowane zabezpieczenia, bezkompromisowa wydajność to cechy rodziny Check Point 1500 Security Appliance, która zapewnia zabezpieczenia klasy korporacyjnej w postaci prostych, niedrogich i kompleksowych rozwiązań bezpieczeństwa, zapewniających ochronę i bezpieczeństwo użytkowników systemów w oddziałach i niewielkich środowiskach IT.

W zwartej i kompaktowej obudowie rodzina Check Point 1500 Security Gateways oferuje zintegrowane i wielowarstwowe zabezpieczenia. Łatwość konfiguracji, którą można przeprowadzić w ciągu kilku minut dzięki użyciu kreatora konfiguracji wraz z wstępnie zdefiniowanymi zasadami bezpieczeństwa to dodatkowe atuty produktów z nowej rodziny Check Point 1500. Bramami bezpieczeństwa Check Point 1500 można wygodnie zarządzać zarówno lokalnie przez interfejs sieciowy, jak i centralnie za pomocą opartego na chmurze Check Point Security Management Portal (SMP) lub za pomocą konsoli Check Point R80 Security Management.

Nowe urządzenia Check Point dostępne są w dwóch modelach 1550 oraz 1590.

Rodzina urządzeń Check Point serii 1500 zapewnia zoptymalizowaną wydajność sieci do 1,8 Gbps przepustowości zapory oraz do 660 Mbps dla aktywnej funkcji ochrony „Threat Prevention” w przypadku modelu 1590 i do 450 Mbps w przypadku modelu 1550.

Model Wydajność zapory Firewall
dla pakietów 1518 UDP (Gbps)
Rzeczywista wydajność z funkcją „Threat Prevention” (Mbps)
1590 1800 660
1550 1000 450

Parametry dla  modeli.

Nowe urządzenia Check Point serii 1500 zapewniają kompleksową ochronę:

  • Next Generation Firewall;
  • Site-to-Site VPN;
  • Zdalnego dostępu VPN;
  • Kontroli aplikacji oraz filtrowaniu witryn internetowych;
  • Rozpoznawania urządzeń IoT;
  • Intrusion Prevention;
  • Antywirusową;
  • Anti-Bot;
  • Anti- Spam;
  • Emulacji zagrożeń SandBlast (sandboxing).

Ponadto nowe urządzenia cechuje proste, intuicyjne monitorowanie i raportowanie Interfejsu internetowego oraz wyświetlanie dzienników, aktywności stacji roboczych oraz proste i szybkie kreowanie raportów godzinowych, dziennych, tygodniowych i miesięcznych. Dzięki mechanizmowi analizy sieci łatwo można znaleźć aplikacje i użytkowników wykorzystujących największy zasób pasma. Analiza bezpieczeństwa pokazuje również, użytkowników, którzy odwiedzają witryny internetowe o wysokim stopniu ryzyka, jak również takich, którzy korzystają z potencjalnie niebezpiecznych aplikacji. W łatwy sposób, widzimy również wszelkie incydenty oraz zainfekowane hosty, które urządzenia firmy Check Point wykryły w okresie raportowania.

Chcesz wiedzieć więcej – Skontaktuj się z Nami info@versim.pl