dystrybutor extreme networks
tel. +48 61 628 43 70 info@versim.pl PL | EN

Materiały cz.5.

Materiały cz.5.

Check Point Ininity jako kompleksowa ochrona infrastruktury…

Check Point Infinity jest jedyną w pełni skonsolidowaną architekturą bezpieczeństwa cybernetycznego, która jest w stanie ochronić biznes i infrastrukturę IT przed zagrożeniami cyberprzestępców w szeroko rozumianej sieci teleinformatycznej, punktach końcowych, chmurze jak również  na urządzeniach mobilnych.

  1. Zaawansowane zapobieganie zagrożeniom: jako pakiet funkcji ochrony, wdrożony w całej infrastrukturze sieciowej, chmurze i na urządzeniach mobilnych;
  2. Wspólna analiza zagrożeń: Check Point ThreatCloud, która łączy i rozpowszechnia analizy zagrożeń i aktualizacje ochronę w czasie rzeczywistym;
  3. Skonsolidowane zarządzanie: dające ujednolicony interfejs zarządzania, który umożliwia implementacje biznesowo zorientowanych polityki ryzyka wraz z interfejsami API do integracji z infrastrukturą IT i aplikacjami.

Podczas gdy inni producenci, skupiają się nad wykryciem i reagowaniem po przełamaniu przez atakującego zabezpieczeń, Check Point koncentruje się na powstrzymywaniu ataków, zanim się powiodą.

Check Point Infinity skupia się na:

  • wykryciu exploitów próbujących ominąć zabezpieczenia na poziomie systemu operacyjnego i warstwy sprzętowej;
  • ekstrakcji zagrożeń, która zapewnia użytkownikom bezpieczne pliki, chroniąc je przed infekcją;
  • Anti-phishing’iem, który wykrywa ataki phishing’owe i blokuje je, zanim użytkownicy mogą zostać zainfekowani;
  • Anti-Ransomware’em, który wykrywa i blokuje ataki ransomware’owe oraz przywraca wszystkie pliki początkowo zaszyfrowane.

Analiza zagrożeń w całej architekturze daje pełen obraz, zapewniając spójną ochronę całej powierzchni ataku. Otwarte interfejsy API umożliwiają integrację Infinity z szerszą infrastrukturą IT w celu udostępniania informacji o polityce, tożsamości i zdarzeniach.

 

Architektura Check Point Infinity to:

  1. Ochrona

Check Point wierzy w zapobiegawczą strategię bezpieczeństwa, skoncentrowaną na zapobieganiu w czasie rzeczywistym, a nie tylko wykrywaniu. Celem jest blokowanie ataków, zanim się powiodą. Check Point Infinity rozszerza nasze różnorodne warstwy zabezpieczeń od wykrywania opartego na sygnaturach do zaawansowanych możliwości zapobiegania dzięki rodzinie produktów SandBlast w całej sieciowej infrastrukturze IT, jak również w środowisku chmurowym i na urządzeniach mobilnych celem zapewnienia spójnego, skutecznego zapobiegania zagrożeniom.

  1. Inteligencja

Tylko kompleksowe i aktualne informacje o zagrożeniach dostarczane jednocześnie do wszystkich punktów kontroli mają zasadnicze znaczenie zapobiegania atakom przed ich wystąpieniem. Check Point Infinity zapewnia inteligencję zagrożeń we wszystkich punktach egzekwowania. Dzięki Check Point ThreatCloud wszystkie punkty egzekwowania w sieci, punkty końcowe, chmury i urządzenia mobilne są uzbrojone w inteligencję zagrożeń pochodzącą z wielu zewnętrznych źródeł danych, badań wewnętrznych i wskaźników od klientów Check Point na całym świecie, w tym wskaźników z właśnie wykrytego nieznanego zagrożenia, czy zagrożenia typu 0-day z analizy sandboxingu w Check Point SandBlast.

  1. Zarządzanie

Check Point jest uznanym liderem w zarządzaniu bezpieczeństwem. Wiemy, że lepsze zarządzanie oznacza większe bezpieczeństwo. Architektura Infinity konsoliduje zarządzanie wieloma warstwami zabezpieczeń w oparciu o zorientowane na biznes zasady bezpieczeństwa i zapewnia pracownikom IT scentralizowany widok wszystkich działań w całym środowisku: od zarządzania polityką po monitorowanie, reakcję, zgodność i wiele innych.

Warto się zastanowić i podjąć dążenia aby mieć jeden, spójny system bezpieczeństwa we wszystkich punktach egzekwowania, wsparty kompleksową i aktualną analizą zagrożeń, napędzaną przez ujednolicone zarządzanie w całej infrastrukturze sieciowej, punktach końcowych, środowisku chmurowym i na urządzeń mobilnych.

Check Point Infinity daje nam to wszystko, zapewniając ochronę, elastyczność i kontrolę, których potrzeba  do zarządzania obecnymi i przyszłymi zagrożeniami IT, czyniąc z tego atut bezpieczeństwa dla firmy która posiada kompleksowe rozwiązanie bezpieczeństwa Check Point Infinity.

Chcesz wiedzieć więcej – Skontaktuj się z Nami info@versim.pl