dystrybutor extreme networks
tel. +48 61 628 43 70 info@versim.pl PL | EN

Systemy zarządzania siecią

ExtremeManagement [dawniej NetSight] to narzędzie, które zapewnia scentralizowaną widoczność i wysoce skuteczną kontrolę zasobów sieciowych przedsiębiorstwa. Dzięki zarządzaniu zarówno urządzeniami sieci przewodowej LAN, jak i bezprzewodowej WLAN tworzy jednolity system, który upraszcza i automatyzuje zarządzanie całą infrastrukturą sieciową. Dzięki zarządzaniu jednocześnie urządzeniami LAN/WLAN umożliwia łatwe wdrażanie oraz egzekwowanie polityk bezpieczeństwa w całej sieci. Aby zwiększyć wydajność pracowników działu IT ma wbudowane wysoce zautomatyzowane funkcje, które pozwalają unikać czasochłonnych, ręcznych zadań konfiguracyjnych oraz zadań związanych z archiwizacją.

foto2ExtremeManagement wyróżnia się ujednoliconym interfejsem sterowania, działającym w sieci Web – OneView. Graficzny i wyjątkowo łatwy w użyciu interfejs OneView ułatwia rozwiązywanie problemów, pomaga w pracy działom help desk i usprawnia raportowanie. Dodatkowo administratorzy IT korzystając z interfejsu OneView dostępnego poprzez przeglądarkę internetową mają możliwość monitorowania i korygowania działania sieci z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie z poziomu popularnych urządzeń mobilnych. Interfejs zarządzania tożsamością i dostępem zapewnia szczegółową kontrolę i widoczność stale rosnącej liczby zarządzanych i niezarządzanych urządzeń łączących się z siecią. ExtremeManagement wyróżnia się wysoką szczegółowością, która wykracza poza porty, sieci VLAN i SSID, w kierunku indywidualnych użytkowników, aplikacji i protokołów.

ExtremeManagement, wraz z zarządzaniem siecią bezprzewodową, stanowi podstawę dla centralnego monitorowania i zarządzania wszystkimi elementami infrastruktury sieciowej organizacji. Sprawia, że infrastruktura sieciowa jest rozpatrywana jako jednolita całość, a nie zbiór niezwiązanych ze sobą, oddzielnych elementów. Przekształca złożone dane na temat sieci w graficzne, użyteczne biznesowo informacje, dzięki czemu sieć jest mniej skomplikowana i lepiej dopasowana do potrzeb organizacji.

Dzięki rozproszonej architekturze klient-serwer, rozwiązanie ExtremeManagement jest wyjątkowo wygodne w użyciu. Użytkownik z odpowiednimi uprawnieniami dostępu, znajdujący się w dowolnym miejscu sieci, może połączyć się ze stroną logowania i korzystać ze wszystkich możliwości narzędzia. Rozwiązanie ExtremeManagement upraszcza rutynowe, jednorazowe zadania takie jak zmiana konfiguracji przełączników i punktów dostępowych, monitorowanie pracy sieci oraz izolowanie błędów. Wykorzystuje zaawansowane funkcje przełączników, routerów i produktów WLAN Extreme Networks, w tym mapy topologii, widoki FlexView (graficzna reprezentacja szerokiego zbioru parametrów sieciowych), zarządzanie sieciami VLAN, wykrywanie urządzeń i rejestrowanie zdarzeń.

 

Chcesz wiedzieć więcej skontatkuj się z Nami!
Nie wiesz jakie rozwiązanie rozwiąże Twoje problemy?
Skorzystaj z Naszego Kwestionariusza Bezpieczeństwa!
Odpowiedź na pytania a dobierzemy dla Ciebie rozwiązanie!