dystrybutor extreme networks
tel. +48 61 628 43 70 info@versim.pl PL | EN

Lokalne sieci LAN

Sieci LAN [Local Area Networking] to sieci komputerowe zbudowane z biernych i aktywnych elementów sieciowych. Sieci komputerowe LAN składają się ze stacji sieciowych połączonych okablowaniem strukturalnym z wykorzystaniem aktywnych urządzeń sieciowych. Do biernych elementów sieciowych zaliczamy: kable ethernetowe, kable światłowodowe, gniazdka komputerowe RJ-45 czy patch panele. Natomiast do aktywnych elementów sieci LAN należą między innymi: regeneratory, koncentratory, przełączniki i routery. W naszej ofercie, w zakresie rozwiązań lokalnych sieci LAN proponujemy rozwiązania Extreme Networks.


extreme networks przełącznikiTechnologia ExtremeSwitching™ to kompleksowe rozwiązania sprzętowe – pełny zestaw wysoce wydajnych przełączników – od obszaru dostępowego po rdzeń sieci. W podzbiorze przełączników rdzeniowych mamy dostępne dwie rodziny urządzeń. Pierwsza z nich oferuje olbrzymią skalowalność, zapewniając przepustowość na poziomie 2,56Tb/s na slot i ponad 20Tb/s na cały system. Przełączniki te charakteryzują się niskim opóźnieniem i wysoką wydajnością pracy oraz dużą liczbą portów 1/10GbE, 40GbE, a nawet 100GbE. Druga, posiadająca architekturę przełączania opartą o przepływy i wykorzystująca programowalne ASIC CoreFlow2 zapewniające elastyczne klasyfikowanie pakietów niespotykane w ofertach konkurencji – szczegółowość procesu analizy i kontroli pakietów nie ma sobie równych. CoreFlow2 automatycznie klasyfikuje i egzekwuje ruch aplikacji z pełną prędkością łącza i dwukierunkowo – klasyfikuje i kontroluje ruch w całej sieci, aż do warstwy aplikacji. Ta technologia skupia w sobie ponad 15 lat zaawansowanych badań i działań rozwojowych. Szczególną zaletą tych przełączników i opartych na przepływie ASIC CoreFlow2 jest zbieranie statystyk NetFlow dla każdego pakietu w przepływie danych bez obciążania CPU i spadku wydajności przełączania.

Przełączniki Extreme NetworksW podzbiorze przełączników dostępowych/agregacyjnych dostępna jest cała gama bardzo wydajnych przełączników o różnej konfiguracji portów. W ofercie są przełączniki z portami 1Gb, 10Gb i 40Gb zapewniające niezawodne działanie dzięki redundantnym zasilaczom oraz chłodzeniu, a także modułowemu systemowi operacyjnemu EXOS. Przełączniki te obsługują technologię dynamicznych, opartych na rolach polityk od Extreme Networks dla zabezpieczenia sieci i świadczenia usług sieciowych w oparciu o role użytkownika lub urządzenia w sieci. Zasoby sieciowe mogą być szczegółowo dopasowane do określonego użytkownika, systemu, usługi lub portu, poprzez określenie odrębnych ról lub profili, które reprezentują dane grupy operacyjne istniejące w środowisku Klienta. Rola polityki może być tak skonfigurowana by uwzględniać dowolną kombinację parametrów QoS, ograniczania przepustowości, VLAN, oraz Access Control List od Warstwy 2 do 4. Polityki zapewniają bardzo dokładną kontrolę nad tym do czego ma dostęp użytkownik/urządzenie. Co ważne, polityka nie jest powiązana z siecią VLAN, jest związana z użytkownikiem/urządzeniem i podąża za nim, gdy ten przemieszcza się w ramach sieci. Trzy główne korzyści wynikające ze stosowania polityk w sieci to świadczenie usług i kontrola zasobów sieciowych, bezpieczeństwo i scentralizowana efektywność operacyjna.

Kolejnym wyróżnikiem przełączników Extreme Networks jest modularny system operacyjny ExtremeXOS, który pozwala na dynamiczną aktualizację poszczególnych modułów oprogramowania, bez potrzeby ponownego uruchamiania całego sytemu, co przekłada się na wyższą dostępność sieci. Każdy indywidualany proces systemowy jest monitorowany w czasie rzeczywistym. Jeżeli proces przestanie odpowiadać lub działać, wówczas może być automatycznie uruchomiony ponownie.


 

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z Nami!
Nie wiesz jakie rozwiązanie rozwiąże Twoje problemy?
Skorzystaj z Naszego Kwestionariusza Bezpieczeństwa!
Odpowiedź na pytania a dobierzemy dla Ciebie rozwiązanie!