dystrybutor extreme networks
tel. +48 61 628 43 70 info@versim.pl PL | EN

Bezprzewodowe sieci WLAN

Bezprzewodowe sieci lokalne (Wireless Local Area Networks) działają w oparciu o transmisję sygnałów drogą radiową na pasmach 2,4 GHz oraz 5 GHz zgodnie z rodziną standardów IEEE 802.11. Najbardziej powszechną jest poprawka 802.11n teoretycznie pozwalająca na transmisję danych z prędkością do 600 Mbps. Kluczowym elementem sieci bezprzewodowej jest punkt dostępowy (ang. access point), którego podstawową funkcją jest konwersja sygnału radiowego z danymi w formacie zgodnym z IEEE 802.11 na sygnał elektryczny przenoszący dane w standardzie Ethernet, który następnie przesyłany jest do przewodowej sieci lokalnej i pozwala tym samym na łączność urządzeń połączonych bezprzewodowo z segmentami lokalnej sieci oraz z Internetem. W tym zakresie z naszej oferty polecamy rozwiązania Extreme Networks.


Extreme IdentiFi to specjalnie opracowane rozwiązanie WLAN zapewniające użytkownikom BYOD jakość pracy Wi-Fi porównywalną z siecią przewodową. Extreme IdentiFi to punkty dostępowe, scentralizowane zarządzanie i kontrolery WLAN, oferujące skalowalność, kontrolę i gęstość wymagane do realizacji potrzeb użytkowników związanych z jednoczesną transmisją danych, głosu oraz wideo w jakości HD. W przypadku IdentiFi kontrola i zarządzanie są realizowane centralnie, a następnie informacje są kierowane do punktów dostępowych, na skraj sieci – zapewnia to niezrównaną prostotę, optymalizację i bezpieczeństwo.

Kontrolery sieci bezprzewodowych WiFi ExtremeWireless zapewniają oparte o role zarządzanie użytkownikami, urządzeniami i aplikacjami oraz zindywidualizowane usługi obejmujące Quality of Service (QoS), polityki bezpiecznego dostępu, Network Access Control (NAC), Captive Portal i wiele innych. Usługi te są elementami unikalnej i elastycznej architektury IdentiFi VirtualNetwork Service (VNS), która pozwala na łatwe zarządzanie nimi w oparciu o intuicyjny panel zarządzania, obsługiwany z poziomu przeglądarki internetowej. Rozwiązania ExtremeWireless potrafią obsługiwać od jednego do ponad 2000 punktów dostępowych per kontroler, zapewniając tym samym liniową skalowalność, od małych do dużych implementacji sieci bezprzewodowej. Punkty dostępowe ExtremeWireless to pełna gama urządzeń opracowanych specjalnie dla edukacji, opieki zdrowotnej, czy dużych obiektów użyteczności publicznej. Posiadają wbudowane funkcje równoważenia obciążenia, preferencji i sterowania pasmem radiowym oraz Airtime Fairness, które maksymalizują efektywność i przepustowość urządzeń.

Extreme Networks WiFiDodatkowo w punkty dostępowe została wbudowana funkcja ExtremeAnalytics. Punkt dostępowy ma możliwość wygenerowania odpowiednich danych o przepływach pochodzących od użytkowników sieci bezprzewodowej, co w połączeniu z narzędziem do ich analizy Extreme Application Analytics pozwala dostarczyć użytecznych informacji – o samych aplikacjach, ale także użytkownikach – ich lokalizacji oraz urządzeniach na jakich pracują. Dane te mogą być wykorzystane przez działy IT lub działy marketingu.

Punkty dostępowe mają także zaimplementowane funkcje WIPS i WIDS, które poprawiają bezpieczeństwo sieci poprzez wbudowaną ochronę przed włamaniami dostępną w ramach technologii ExtremeWireless Radar. W połączeniu z rozwiązaniem ExtremeSecurity Intrusion Prevention System (IPS) funkcje takie jak: pełna inspekcja pakietów, adaptacyjne dopasowywanie wzorców sygnatur, analiza protokołów i wykrywanie anomalii w zachowaniu sieci są dostępne zarówno dla użytkowników sieci przewodowych jak i bezprzewodowych.

Ponadto oparte na tożsamości użytkowników przywileje polityk bezpieczeństwa określone przez ExtremeControl są spójne w całej infrastrukturze sieci przewodowej i bezprzewodowej i zapewniają opartą o role kontrolę dostępu do sieci – niezależnie od metody połączenia z nią. Polityki ExtremeControl zapewniają, że tylko właściwi użytkownicy mają dostęp do właściwych informacji, w odpowiednim miejscu i czasie.


Chcesz wiedzieć więcej skontatkuj się z Nami!
Nie wiesz jakie rozwiązanie rozwiąże Twoje problemy?
Skorzystaj z Naszego Kwestionariusza Bezpieczeństwa!
Odpowiedź na pytania a dobierzemy dla Ciebie rozwiązanie!