dystrybutor extreme networks
tel. +48 61 628 43 70 info@versim.pl PL | EN
extreme networks nac

Rozwiązania

Lokalne sieci LAN

Sieci LAN [Local Area Networking] to sieci komputerowe zbudowane z biernych i aktywnych elementów sieciowych. Sieci komputerowe LAN składają się ze stacji sieciowych połączonych okablowaniem strukturalnym z wykorzystaniem aktywnych urządzeń sieciowych. Do biernych elementów sieciowych zaliczamy: kable ethernetowe, kable światłowodowe, gniazdka komputerowe RJ-45 czy patch panele. Natomiast do aktywnych elementów sieci LAN należą między innymi: regeneratory, koncentratory, przełączniki i routery. W naszej ofercie, w zakresie rozwiązań lokalnych sieci LAN proponujemy rozwiązania Extreme Networks.


extreme networks przełącznikiTechnologia ExtremeSwitching™ to kompleksowe rozwiązania sprzętowe – pełny zestaw wysoce wydajnych przełączników – od obszaru dostępowego po rdzeń sieci. W podzbiorze przełączników rdzeniowych mamy dostępne dwie rodziny urządzeń. Pierwsza z nich oferuje olbrzymią skalowalność, zapewniając przepustowość na poziomie 2,56Tb/s na slot i ponad 20Tb/s na cały system. Przełączniki te charakteryzują się niskim opóźnieniem i wysoką wydajnością pracy oraz dużą liczbą portów 1/10GbE, 40GbE, a nawet 100GbE. Druga, posiadająca architekturę przełączania opartą o przepływy i wykorzystująca programowalne ASIC CoreFlow2 zapewniające elastyczne klasyfikowanie pakietów niespotykane w ofertach konkurencji – szczegółowość procesu analizy i kontroli pakietów nie ma sobie równych. CoreFlow2 automatycznie klasyfikuje i egzekwuje ruch aplikacji z pełną prędkością łącza i dwukierunkowo – klasyfikuje i kontroluje ruch w całej sieci, aż do warstwy aplikacji. Ta technologia skupia w sobie ponad 15 lat zaawansowanych badań i działań rozwojowych. Szczególną zaletą tych przełączników i opartych na przepływie ASIC CoreFlow2 jest zbieranie statystyk NetFlow dla każdego pakietu w przepływie danych bez obciążania CPU i spadku wydajności przełączania.

Przełączniki Extreme NetworksW podzbiorze przełączników dostępowych/agregacyjnych dostępna jest cała gama bardzo wydajnych przełączników o różnej konfiguracji portów. W ofercie są przełączniki z portami 1Gb, 10Gb i 40Gb zapewniające niezawodne działanie dzięki redundantnym zasilaczom oraz chłodzeniu, a także modułowemu systemowi operacyjnemu EXOS. Przełączniki te obsługują technologię dynamicznych, opartych na rolach polityk od Extreme Networks dla zabezpieczenia sieci i świadczenia usług sieciowych w oparciu o role użytkownika lub urządzenia w sieci. Zasoby sieciowe mogą być szczegółowo dopasowane do określonego użytkownika, systemu, usługi lub portu, poprzez określenie odrębnych ról lub profili, które reprezentują dane grupy operacyjne istniejące w środowisku Klienta. Rola polityki może być tak skonfigurowana by uwzględniać dowolną kombinację parametrów QoS, ograniczania przepustowości, VLAN, oraz Access Control List od Warstwy 2 do 4. Polityki zapewniają bardzo dokładną kontrolę nad tym do czego ma dostęp użytkownik/urządzenie. Co ważne, polityka nie jest powiązana z siecią VLAN, jest związana z użytkownikiem/urządzeniem i podąża za nim, gdy ten przemieszcza się w ramach sieci. Trzy główne korzyści wynikające ze stosowania polityk w sieci to świadczenie usług i kontrola zasobów sieciowych, bezpieczeństwo i scentralizowana efektywność operacyjna.

Kolejnym wyróżnikiem przełączników Extreme Networks jest modularny system operacyjny ExtremeXOS, który pozwala na dynamiczną aktualizację poszczególnych modułów oprogramowania, bez potrzeby ponownego uruchamiania całego sytemu, co przekłada się na wyższą dostępność sieci. Każdy indywidualany proces systemowy jest monitorowany w czasie rzeczywistym. Jeżeli proces przestanie odpowiadać lub działać, wówczas może być automatycznie uruchomiony ponownie.


 

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z Nami!
Nie wiesz jakie rozwiązanie rozwiąże Twoje problemy?
Skorzystaj z Naszego Kwestionariusza Bezpieczeństwa!
Odpowiedź na pytania a dobierzemy dla Ciebie rozwiązanie!

Bezprzewodowe sieci WLAN

Bezprzewodowe sieci lokalne (Wireless Local Area Networks) działają w oparciu o transmisję sygnałów drogą radiową na pasmach 2,4 GHz oraz 5 GHz zgodnie z rodziną standardów IEEE 802.11. Najbardziej powszechną jest poprawka 802.11n teoretycznie pozwalająca na transmisję danych z prędkością do 600 Mbps. Kluczowym elementem sieci bezprzewodowej jest punkt dostępowy (ang. access point), którego podstawową funkcją jest konwersja sygnału radiowego z danymi w formacie zgodnym z IEEE 802.11 na sygnał elektryczny przenoszący dane w standardzie Ethernet, który następnie przesyłany jest do przewodowej sieci lokalnej i pozwala tym samym na łączność urządzeń połączonych bezprzewodowo z segmentami lokalnej sieci oraz z Internetem. W tym zakresie z naszej oferty polecamy rozwiązania Extreme Networks.


Extreme IdentiFi to specjalnie opracowane rozwiązanie WLAN zapewniające użytkownikom BYOD jakość pracy Wi-Fi porównywalną z siecią przewodową. Extreme IdentiFi to punkty dostępowe, scentralizowane zarządzanie i kontrolery WLAN, oferujące skalowalność, kontrolę i gęstość wymagane do realizacji potrzeb użytkowników związanych z jednoczesną transmisją danych, głosu oraz wideo w jakości HD. W przypadku IdentiFi kontrola i zarządzanie są realizowane centralnie, a następnie informacje są kierowane do punktów dostępowych, na skraj sieci – zapewnia to niezrównaną prostotę, optymalizację i bezpieczeństwo.

Kontrolery sieci bezprzewodowych WiFi ExtremeWireless zapewniają oparte o role zarządzanie użytkownikami, urządzeniami i aplikacjami oraz zindywidualizowane usługi obejmujące Quality of Service (QoS), polityki bezpiecznego dostępu, Network Access Control (NAC), Captive Portal i wiele innych. Usługi te są elementami unikalnej i elastycznej architektury IdentiFi VirtualNetwork Service (VNS), która pozwala na łatwe zarządzanie nimi w oparciu o intuicyjny panel zarządzania, obsługiwany z poziomu przeglądarki internetowej. Rozwiązania ExtremeWireless potrafią obsługiwać od jednego do ponad 2000 punktów dostępowych per kontroler, zapewniając tym samym liniową skalowalność, od małych do dużych implementacji sieci bezprzewodowej. Punkty dostępowe ExtremeWireless to pełna gama urządzeń opracowanych specjalnie dla edukacji, opieki zdrowotnej, czy dużych obiektów użyteczności publicznej. Posiadają wbudowane funkcje równoważenia obciążenia, preferencji i sterowania pasmem radiowym oraz Airtime Fairness, które maksymalizują efektywność i przepustowość urządzeń.

Extreme Networks WiFiDodatkowo w punkty dostępowe została wbudowana funkcja ExtremeAnalytics. Punkt dostępowy ma możliwość wygenerowania odpowiednich danych o przepływach pochodzących od użytkowników sieci bezprzewodowej, co w połączeniu z narzędziem do ich analizy Extreme Application Analytics pozwala dostarczyć użytecznych informacji – o samych aplikacjach, ale także użytkownikach – ich lokalizacji oraz urządzeniach na jakich pracują. Dane te mogą być wykorzystane przez działy IT lub działy marketingu.

Punkty dostępowe mają także zaimplementowane funkcje WIPS i WIDS, które poprawiają bezpieczeństwo sieci poprzez wbudowaną ochronę przed włamaniami dostępną w ramach technologii ExtremeWireless Radar. W połączeniu z rozwiązaniem ExtremeSecurity Intrusion Prevention System (IPS) funkcje takie jak: pełna inspekcja pakietów, adaptacyjne dopasowywanie wzorców sygnatur, analiza protokołów i wykrywanie anomalii w zachowaniu sieci są dostępne zarówno dla użytkowników sieci przewodowych jak i bezprzewodowych.

Ponadto oparte na tożsamości użytkowników przywileje polityk bezpieczeństwa określone przez ExtremeControl są spójne w całej infrastrukturze sieci przewodowej i bezprzewodowej i zapewniają opartą o role kontrolę dostępu do sieci – niezależnie od metody połączenia z nią. Polityki ExtremeControl zapewniają, że tylko właściwi użytkownicy mają dostęp do właściwych informacji, w odpowiednim miejscu i czasie.


Chcesz wiedzieć więcej skontatkuj się z Nami!
Nie wiesz jakie rozwiązanie rozwiąże Twoje problemy?
Skorzystaj z Naszego Kwestionariusza Bezpieczeństwa!
Odpowiedź na pytania a dobierzemy dla Ciebie rozwiązanie!

Systemy zarządzania siecią

ExtremeManagement [dawniej NetSight] to narzędzie, które zapewnia scentralizowaną widoczność i wysoce skuteczną kontrolę zasobów sieciowych przedsiębiorstwa. Dzięki zarządzaniu zarówno urządzeniami sieci przewodowej LAN, jak i bezprzewodowej WLAN tworzy jednolity system, który upraszcza i automatyzuje zarządzanie całą infrastrukturą sieciową. Dzięki zarządzaniu jednocześnie urządzeniami LAN/WLAN umożliwia łatwe wdrażanie oraz egzekwowanie polityk bezpieczeństwa w całej sieci. Aby zwiększyć wydajność pracowników działu IT ma wbudowane wysoce zautomatyzowane funkcje, które pozwalają unikać czasochłonnych, ręcznych zadań konfiguracyjnych oraz zadań związanych z archiwizacją.

foto2ExtremeManagement wyróżnia się ujednoliconym interfejsem sterowania, działającym w sieci Web – OneView. Graficzny i wyjątkowo łatwy w użyciu interfejs OneView ułatwia rozwiązywanie problemów, pomaga w pracy działom help desk i usprawnia raportowanie. Dodatkowo administratorzy IT korzystając z interfejsu OneView dostępnego poprzez przeglądarkę internetową mają możliwość monitorowania i korygowania działania sieci z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie z poziomu popularnych urządzeń mobilnych. Interfejs zarządzania tożsamością i dostępem zapewnia szczegółową kontrolę i widoczność stale rosnącej liczby zarządzanych i niezarządzanych urządzeń łączących się z siecią. ExtremeManagement wyróżnia się wysoką szczegółowością, która wykracza poza porty, sieci VLAN i SSID, w kierunku indywidualnych użytkowników, aplikacji i protokołów.

ExtremeManagement, wraz z zarządzaniem siecią bezprzewodową, stanowi podstawę dla centralnego monitorowania i zarządzania wszystkimi elementami infrastruktury sieciowej organizacji. Sprawia, że infrastruktura sieciowa jest rozpatrywana jako jednolita całość, a nie zbiór niezwiązanych ze sobą, oddzielnych elementów. Przekształca złożone dane na temat sieci w graficzne, użyteczne biznesowo informacje, dzięki czemu sieć jest mniej skomplikowana i lepiej dopasowana do potrzeb organizacji.

Dzięki rozproszonej architekturze klient-serwer, rozwiązanie ExtremeManagement jest wyjątkowo wygodne w użyciu. Użytkownik z odpowiednimi uprawnieniami dostępu, znajdujący się w dowolnym miejscu sieci, może połączyć się ze stroną logowania i korzystać ze wszystkich możliwości narzędzia. Rozwiązanie ExtremeManagement upraszcza rutynowe, jednorazowe zadania takie jak zmiana konfiguracji przełączników i punktów dostępowych, monitorowanie pracy sieci oraz izolowanie błędów. Wykorzystuje zaawansowane funkcje przełączników, routerów i produktów WLAN Extreme Networks, w tym mapy topologii, widoki FlexView (graficzna reprezentacja szerokiego zbioru parametrów sieciowych), zarządzanie sieciami VLAN, wykrywanie urządzeń i rejestrowanie zdarzeń.

 

Chcesz wiedzieć więcej skontatkuj się z Nami!
Nie wiesz jakie rozwiązanie rozwiąże Twoje problemy?
Skorzystaj z Naszego Kwestionariusza Bezpieczeństwa!
Odpowiedź na pytania a dobierzemy dla Ciebie rozwiązanie!

Analiza ruchu sieciowego

Extreme Application Analytics (dawniej Purview) to rozwiązanie do sieciowej optymalizacji i analityki, które przechwytuje i analizuje ruch aplikacji, aby dostarczyć użytecznych informacji o samych aplikacjach, ale także użytkownikach – ich lokalizacji oraz urządzeniach na jakich pracują.

Z biznesowego punktu widzenia, Extreme Application Analytics dostarcza dane na temat sposobu wykorzystania aplikacji. Pozwala to lepiej zrozumieć zachowanie Klientów w sieci, zidentyfikować poziom zaangażowania użytkownika i zapewnić bezproblemowe dostarczanie aplikacji biznesowych. Co więcej, Extreme Application Analytics może śledzić stosowanie poszczególnych aplikacji przez użytkowników by określić zwrot z inwestycji związanych z wdrażaniem nowych aplikacji, a także identyfikować nowe i do tej pory nieznane sposoby na wykorzystanie danych o aplikacjach działających w sieci dla tworzenia nowych – generujących dochód – usług. Oferowany przez Extreme Application Analytics szczegółowy obraz sieci i aplikacji dostarcza także wartościowe informacje do planowania wydatków budżetowych przy implementacji nowych aplikacji w przedsiębiorstwach, jednocześnie zapewniając zgodność z wymaganiami bezpieczeństwa zatwierdzonych aplikacji.

foto3Z punktu widzenia IT, Extreme Application Analyticszapewnia widoczności sieci i działania aplikacji, pozwalając IT na wskazywanie i rozwiązywanie problemów z wydajnością infrastruktury, niezależnie od tego czy są one spowodowane przez sieć, aplikacje czy serwer. Przynosi to oszczędności czasu i pieniędzy, ponieważ krytyczne dla organizacji aplikacje pracują z najlepszą możliwą wydajnością. Eliminując niepotrzebne opóźnienia aplikacji, użytkownicy stają się bardziej efektywni i mogą skupić się na bardziej istotnych aspektach swojej pracy.Inteligencja zawarta w Extreme Application Analytics zapewnia widoczność i kontrolę aplikacji w całej infrastrukturze sieci, od przewodowego lub bezprzewodowego obszaru dostępowego aż po rdzeń i centrum danych. Wszystkie dane są agregowane w Extreme Control Center, gdzie są prezentowane w postaci wielu łatwych do zrozumienia paneli sterowania, które umożliwiają tworzenie bardzo szczegółowych raportów użytecznych zarówno dla pracowników działu IT, jak i dla pracowników działów marketingowych.

 

Chcesz wiedzieć więcej skontatkuj się z Nami!
Nie wiesz jakie rozwiązanie rozwiąże Twoje problemy?
Skorzystaj z Naszego Kwestionariusza Bezpieczeństwa!
Odpowiedź na pytania a dobierzemy dla Ciebie rozwiązanie!

Rozwiązania chmurowe

Tekst rozwiązania chmurowe