dystrybutor extreme networks
tel. +48 61 628 43 70 info@versim.pl PL | EN

Systemy MDM

Czy Państwa organizacja dysponuje flotą smartfonów i tabletów? Czy przechowują i przetwarzają Państwo wrażliwe dane o klientach i projektach, informacje niejawne lub dane osobowe? Jeżeli tak, problemem staje się odpowiednie zabezpieczenie służbowych urządzeń mobilnych. Niemal każdy zgubiony telefon zostaje poddany próbie uzyskania dostępu i przeglądaniu jego zawartości. Kradzież urządzenia, czy też nieświadome pobranie złośliwej aplikacji przez pracownika, również sprowadzają ryzyko na kluczowe informacje, jakie przedsiębiorstwo posiada – choćby poczta służbowa z danymi klientów, ofertami, projektami. Takie informacje potrafią kosztować fortunę i dla, co najmniej, tego powodu warto rozważyć wdrożenie systemu zarządzania urządzeniami mobilnymi (MDM).

System FAMOC manage został stworzony przez firmę Famoc (wcześniej FancyFon) jako rodzima odpowiedź na powyższe wyzwania, które niesie ze sobą – niewątpliwie pełna zalet dla przedsiębiorstwa – mobilność. Z jednej strony otrzymują Państwo mechanizmy bezpieczeństwa realizowane na poziomie urządzenia, systemu i aplikacji, takie jak wymuszenie blokady ekranu, listę dozwolonych aplikacji, czy też zabezpieczenie dostępu do aplikacji hasłem. Z drugiej strony uzyskują Państwo wygodne narzędzie udostępniające funkcje ewidencjonowania floty mobilnej wraz z danymi kart SIM, umów z operatorem, historii napraw, przypisanych użytkowników itp. Dla potrzeb zdalnej współpracy z użytkownikiem telefonu możliwe jest wykorzystanie funkcji geolokacji oraz zdalnego pulpitu. W sytuacji krytycznej dostępne są zdalne operacje na urządzeniu – zablokowanie ekranu ze zmianą hasła, zarządzanie aplikacjami z uruchomieniem i zatrzymaniem włącznie, czy wreszcie przydatne przy kradzieży i zgubieniu urządzenia zdalne przywrócenie urządzenia do ustawień fabrycznych, co ochroni Państwo przed utratą rzeczy zdecydowanie więcej wartej od samego smartfona – informacji.

FAMOC manage z oczywistych względów wyróżnia się też wysokiej klasy, szybkim wsparciem technicznym producenta, które pozbawione jest bariery językowej.

System FAMOC manage, skutkiem naszych starań, może być w Państwa infrastrukturze zintegrowany z systemem NAC od Extreme Networks, dostarczając do tego drugiego dodatkowe informacje o urządzeniu użytkownika i zapewniając, że jeżeli nie jest ono zgodne z polityką bezpieczeństwa firmy, dostęp do krytycznych danych w samej infrastrukturze sieciowej zostanie dla tego urządzenia odcięty.

Ze względu na różnice między producentami urządzeń mobilnych oraz między samymi implementacjami systemów operacyjnych, zbiór dostępnych funkcji MDM na urządzenia jest niejednorodny.

Chcesz wiedzieć więcej – Skontaktuj się z Nami.
Skorzystaj z naszego Kwestionariusza Mobilnego Bezpieczeństwa!