dystrybutor extreme networks
tel. +48 61 628 43 70 info@versim.pl PL | EN

Nowa ścieżka certyfikacyjna Fabric Connect

października 3, 2022

12 września weszła w życie zmiana w ścieżce certyfikacyjnej jednej ze sztandarowych technologii Extreme Networks – Fabric Connect. Nowa ścieżka szkoleniowa dla tego rozwiązania, rozpoczyna transformację całego systemu szkoleń i pozyskiwania certyfikacji w zakresie wszystkich technologii Extreme.

Wszystkie nowe ścieżki szkoleniowe mają mieć taki sam lub bardzo podobny schemat. Zaczynają się obowiązkową, zakończoną egzaminem „Welcome Series” czyli serią prezentacji video, które wprowadzają w daną technologię. Cała seria trwa około 1,5 godziny. Zdany pozytywnie egzamin uprawnia do kontynuowania ścieżki edukacyjnej w zakresie wybranej technologii. Co ważne „Welcome series” oraz egzamin z niej jest całkowicie darmowy.

Welcome Series dla Fabric Connect jest 4-odcinkowa. Wszystkie sesje wideo znajdziecie pod tym linkami:
Odcinek 1: https://lnkd.in/dWtEYMvu
Odcinek  2: https://lnkd.in/d7su8rPy
Odcinek 3: https://lnkd.in/d2bzCuab
Odcinek 4: https://lnkd.in/ddNfY2hv
I mały suplement: https://lnkd.in/d-D5y_aP

Drugi etap certyfikacji to 2-dniowe szkolenie typu „Installation and Configuration”. Jest to szkolenie typu ECS i jest drugim, obok ECS Campus EXOS, szkoleniem, które pozwala (przy spełnieniu innych warunków) na uzyskanie specjalizacji Extreme Switching. Ukończenie szkolenia z pozytywnie zdanym egzaminem otwiera drzwi do kolejnych szkoleń:
Management
Advanced Configuration
Troubleshooting.
To trzy szkolenia dla osób, które chciałyby przejść pełną ścieżkę certyfikacyjną z danej technologii i zakończyć proces tytułem Extreme Certified Professional (ECP). Przystąpienie do egzaminu ECP będzie poprzedzone dwudniową sesją teoretyczno-praktyczną i będzie możliwe tylko dla posiadaczy certyfikatów z wcześniejszych poziomów. Egzamin ECP będzie egzaminem płatnym, będzie ważny przez 3 lata.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cała ścieżka certyfikacyjna dla Fabric Connect jest już dostępna w naszej ofercie. Zapraszamy do rejestracji: https://versimatp.com/events/list/