dystrybutor extreme networks
tel. +48 61 628 43 70 info@versim.pl PL | EN

FAMOC manage 5.1

kwietnia 30, 2021

Właśnie pojawiła się najnowsza wersja systemu FAMOC manage 5.17, a w niej sporo ciekawych nowości i usprawnień. Tym razem Producent przygotował głównie zmiany na serwerze FAMOC oraz nowe funkcjonalności dla systemu Android.

  1. Raportowanie parametrów baterii i blokowania ekranu

W najnowszej wersji FAMOC manage wprowadzono możliwość raportowania szeregu parametrów baterii urządzenia:

  • poziom baterii
  • kondycja baterii
  • temperatura baterii
  • woltaż baterii
  • czy bateria jest w urządzeniu
  • niski poziom baterii

W nowej wersji aplikacji Monitor Użycia pojawiła się możliwość raportowania czasu odblokowania i zablokowania urządzenia. Nowe raporty zawierają dane o tym, jak długo urządzenie jest odblokowane, czyli używane. Pozwala to ocenić, czy urządzenie jest wykorzystywane w pełnym zakresie, dzięki czemu mamy możliwość reagowania i (przykładowo) przenoszenia urządzeń do działów, w których okażą się one bardziej potrzebne i częściej wykorzystywane.

2. Nowości w konsoli FAMOC

Integracja z usługą Azure AD 

W FAMOC manage 5.17 pojawiła się możliwość integracji z usługą Azure Active Directory – jest to platforma do zarządzania tożsamościami i ich zabezpieczenia. Aby dokonać integracji, zalecamy zapoznanie się z dokumentacją. Kiedy integracja zostanie pomyślnie ukończona, administrator FAMOC może ustawić automatyczną synchronizację (np. co godzinę lub raz dziennie) i zobaczyć szczegóły takie jak daty synchronizacji, status, użytkownicy oraz grupy. Na liście użytkowników znajduje się także informacja, czy dany użytkownik jest zsynchronizowany przez Azure.

Usprawniony schemat polityk BYOD/ WPC

W FAMOC manage 5.17 znajdziesz teraz dwie sekcje w opcjach bezpieczeństwa: restrykcje dot. całego urządzenia oraz restrykcje dot. profilu służbowego. Wszystkie restrykcje w drugiej z tych sekcji dotyczą tylko profilu do pracy – np. przy zmianie karty SIM mamy możliwość wyczyszczenia danych wyłączenie w tym profilu. Dostępne opcje w obu tych sekcjach widoczne są na poniższych widokach:

Raporty przeniesienia/ zbycia środków trwałych

W najnowszej wersji systemu dodaliśmy możliwość dostosowania raportów przeniesienia lub zbycia środków trwałych. Teraz możesz dostosować ikonę oraz zawartość takiego raportu – może się w nim znaleźć np. numer IMEI czy numer seryjny urządzenia, nazwa użytkownika, producent urządzenia, model, nazwa organizacji i inne.

3. Nowości dla systemu Android

Raportowanie danych kart SIM i eSIM

W FAMOC manage 5.17 pojawiła się opcja raportowania wszystkich danych dotyczących kart SIM (również eSIM). Dzięki temu możesz pobrać informacje wyłącznie o kartach SIM, bez konieczności raportowania pozostałych parametrów.

Czyszczenie pamięci na urządzeniach WPC

Jedną z nowych funkcjonalności dla systemu Android jest także możliwość czyszczenia pamięci na urządzeń w trybie WPC (profil do pracy na urządzeniu służbowym).

Zapraszamy również do odsłuchania webinaru, poświęconego nowej wersji FAMOC manage