dystrybutor extreme networks
tel. +48 61 628 43 70 info@versim.pl PL | EN

Extreme Networks i Versim sponsorem Lajtowego Pucharu 4×4

kwietnia 23, 2018

Miło nam poinformować, że wspólnie z Extreme Networks zostaliśmy sponsorem Lajtowego Pucharu Extreme 4×4. Impreza stworzona dla Pasjonatów przez Pasjonatów, z wieloletnim doświadczeniem rajdowym. Główną ideą wydarzenia jest połączenie integracji rodzinnej z promowaniem turystyki 4×4 i regionu województwa mazowieckiego. Najbliższa edycja rajdu odbędzie się 12 maja, w Zalesiu Górnym pod Warszawą.

Rajd odbywa się w czterech klasach:
1. Klasa Turystyk – dla aut z napędem 4×4 z nadwoziem seryjnym bez znaczących przeróbek podnoszących ich dzielność terenową – jedna wyciągarka, maximum jednosilnikowa. Szczególny nacisk w tej klasie kładziemy na rodziny z dziećmi, ponieważ konkurencje będą typowo do zabawy, a dzieci będą w stanie wykonać próby których dorośli robić nie będą mogli przez co dzieci załogi z dziećmi są wyżej punktowane.
2. Klasa Walka – dla aut terenowych z napędem 4×4 z wyciągarkami elektrycznymi (brak zadań sprawnościowych, tylko i wyłącznie próby terenowe w wyznaczonych miejscach). Auta bez klatek zewnętrznych z pełną karoserią nie wliczając zderzaków, nie cięte z przodu ani z tyłu. Auto może posiadać klatkę wewnętrzną, klatkę zintegrowaną z nadwozie nie wystające karoserie. Dozwolona jest również nieograniczona liczba wyciągarek bez rozróżnienia, na jej napęd. Klasa jedzie po śladzie GPS, pieczątki oznaczone za pomocą punktów GPS.
3. Klasa Proto – jedź czym chcesz 🙂 Auta przypominające lub podobne do aut seryjnych będą dodatkowo punktowane. Informacja na odprawie (np. wszelkie auta z klatką zewnętrzną, zmota z przodem od auta występującego w produkcji seryjnej). Klasa jedzie po śladzie GPS, pieczątki oznaczone za pomocą punktów GPS. Brak roadbooka papierowego.
4. Klasa Quad – wszystko co ma 4 koła a nie ma przedniej szyby ATV UTV QUAD. Tym razem Klasa łatwa bez topienia i brodzenia w błocie po pas. Klasa jedzie po śladzie GPS, pieczątki oznaczone za pomocą punktów GPS. Brak roadbooka papierowego.

Na każdej trasie przygotowane są interesujące konkurencje:
1. Próby terenowe – miejsca, które będą oznaczone punktami do zdobycia za prawidłowy przejazd dla 4 klas ze zróżnicowaniem trudności odnośnie podziału na klasy (próby dla Walki będą próbami sędziowanymi). Odbywać się będą na terenach prywatnych.
2. Próby Sprawnościowe – tylko Klasa Turystyk, miejsca w których zawodnicy będą musieli się wykazać sprawnością fizyczną, koordynacją ruchową, strzelaniem do celu itp.
3. Próby Zagadkowe – tylko dla Klasy Turystyk, dotyczące zagadnień regionu, dat, wydarzeń, odbywających się na naszych terenach, np: jaką nazwę nosi bulwar na Jeziorem Przywidzkim? (odpowiedzi do znalezienia na trasie przejazdu według wskazówek roadbooka)
4. Punkt Medyczny– dla Klas Turystyk i estrem, próba punktowa, sprawdzenie wiedzy i umiejętności zawodników w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej, po uprzednim szkoleniu przed wyjazdem w teren.
5. Próba czasowa – Dla wszystkich klas, nie obowiązkowa. Wynik czasówki brany jest pod uwagę tylko i wyłącznie w przypadku Miejsca na pudle, w przypadku zdobycia przez załogi takiej samej liczby punktów.

HARMONOGRAM IMPREZY
07:30 – otwarcie biura imprezy na prywatnym terenie
08:30 – Odprawa zawodników
09:00 – Start.
18:00 – 20:00 – zamykanie limitu czasowego; integracja
21:00 – ogłoszenie wyników

Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ

Serdecznie zapraszamy do kibicowania!