4 lipca 2024 r. ///
Produkt, Wydarzenia

Extreme WiFi na EURO 2024

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej w Niemczech rozpoczęły się w piątek 14 czerwca meczem gospodarzy. W drodze do finału 14 lipca miliony fanów piłki nożnej znajdą drogę do 10 różnych stadionów piłkarskich. Fani oczywiście chcą dzielić się swoimi doświadczeniami za pośrednictwem mediów społecznościowych. Stadiony Euro w Berlinie i Dortmundzie oferują publiczne Wi-Fi od Extreme Networks, dzięki czemu fani mogą to robić bezproblemowo.

Piłkarskie stadiony to teraz znacznie więcej niż boisko z trybunami. Dzięki nowej technologii oglądanie sportu na stadionach jest zupełnie inne niż dawniej. Wielkie ekrany pokazują natychmiastowe powtórki i decyzje VAR, mamy technologię linii bramkowej, a dziesiątki kamer latają nad murawą. Wiele zmieniło się również dla fanów. Mają bilety w telefonie, płacą cyfrowo za jedzenie i picie, sprawdzają składy online i obstawiają zakłady na żywo. Jednak może najważniejsze jest to, że dzielą się swoimi doświadczeniami za pomocą mediów społecznościowych (oczywiście w zależności od przebiegu meczu).

Cała ta nowa technologia na stadionach wymaga łączności na poziomie Ligi Mistrzów. A może dokładniej, łączności na poziomie Mistrzostw Europy. Dlatego kluby i związki sportowe chcą oferować kibicom na swoich stadionach wszystkie nowe, innowacyjne rozwiązania cyfrowe i usługi. Inteligentna technologia Wi-Fi od Extreme przyczynia się do rewolucji na tego typu obiektach i oferowanych przez nie usług, dzięki czemu fani mają wspaniałe doświadczenia meczowe, a pracownicy mogą optymalnie współpracować przed, w trakcie i po meczach. Ponadto Wi-Fi od Extreme oferuje korzyści operacyjne, takie jak np. analiza w czasie rzeczywistym.

Stadion Olimpijski w Berlinie
Na Stadionie Olimpijskim w Berlinie również odbędzie się sześć meczy Euro, w tym finał. Extreme jest oficjalnym dostawcą rozwiązań Wi-Fi w tym ogromnym stadionie, o pojemności 74 475 osób. We współpracy z partnerem PKN Datenkommunikations GmbH Extreme Networks wdrożyło potężną sieć
Wi-Fi 6 (Extreme Networks jest dostawcą ponad 1000 punktów dostępowych i przełączników, które pracując w oparciu o Fabric Connect), wymaganą, aby stadion został uznany za pięciogwiazdkowy stadion na Euro 2024.

Signal Iduna Park w Dortmundzie
Signal Iduna Park w Dortmundzie to największy stadion piłkarski w Niemczech o pojemności 81 365 miejsc. Podczas tego Euro rozegranych zostanie tutaj sześć meczy, w tym półfinał. Extreme Networks niedawno wdrożyło tutaj rozwiązania bezprzewodowe i analityczne nowej generacji. Nowa sieć jest gotowa na Wi-Fi 6E i została wdrożona we współpracy z Bell Computer-Netzwerke. Sieć zapewnia kibicom niezapomniane wrażenia na stadionie i stanowi podstawę dla przyszłych technologii, takich jak zamawianie napojów z siedzenia oraz AR/VR na stadionie.

Extreme Networks w najwyższej klasy sporcie
Extreme Networks to gracz najwyższej klasy w dziedzinie sieci (bezprzewodowych) i łączności na stadionach oraz w miejscach, gdzie wiele osób wymaga połączenia. W całej Europie, w tym także na stadionach Liverpool FC i Manchester United, Extreme dostarcza potężne Wi-Fi i pozyskiwane dane do analizy. W USA Extreme jest dostawcą sieci we wszystkich największych ligach sportowych, takich jak NFL, Super Bowl, NHL, MLB i NASCAR Racing.