dystrybutor extreme networks
tel. +48 61 628 43 70 info@versim.pl PL | EN

Extreme Networks z planami na przejęcie Ipanema SD-WAN.

sierpnia 13, 2021

Extreme Networks ogłosił zamiar przejęcia technologii Ipanema SD-WAN francuskiej firmy Infovista. Extreme spodziewa się, że transakcja zostanie sfinalizowana w październiku 2021 r. Wejście Extreme Networks na rynek SD-WAN daje mu dostęp do kluczowej części branży sieciowej – rynku sieci rozległych. Zarządzana w chmurze sieć SD-WAN, Application Intelligence i ekosystem SASE będą dla Extreme dużym wzmocnieniem portfolio ExtremeCloud, pozwalając na rozszerzenie oferty i zaspokojenie coraz wyższych wymagań rynku. Będzie to również wzmocnienie oferty Versim, jako jednego z głównych Dystrybutorów Extreme Networks w Polsce.

Decyzja o akwizycji Ipanema SD-WAN jest wynikiem wnikliwych obserwacji i analiz potrzeb Klientów, zwłaszcza tych korporacyjnych. Ich wymagania i potrzeby związane z dostępnością szerszej gamy produktów sieciowych, takich które będą zarządzane za pomocą systemu „single pane of glass”, były dla firmy Extreme Networks wyraźnym sygnałem, iż uzupełnienie oferty o technologię SD-WAN zwiększy znacznie atrakcyjność Extreme jako globalnego dostawcy rozwiązań sieciowych. Dzięki planowanej akwizycji oferta Extreme, a co za tym idzie również oferta Versim, będzie zaspakajać potrzeby Klientów kompleksowo.

„Planowana akwizycja pozwoli nam rozszerzyć nasze, wiodące na rynku, portfolio produktów ExtremeCloud o nowe rozwiązania SD-WAN zarządzane w chmurze i rozwiązania zabezpieczające, które pomagają zmniejszyć złożoność obsługi i zarządzania coraz bardziej rozproszonymi sieciami.” przyznaje Ed Meyercord, President and Chief Executive Office Extreme Networks.

Ipanema posiada obecnie umowy resellerskie z British Telecom i Orange Business Services. W ramach operacji SD-WAN Ipanema współpracuje z liderem firewalli, firmą Check Point Software, co pozwala Ipanemie oferować Firewall jako usługę (FWaaS). Extreme Networks po akwizycji technologii SD-WAN planuje iść dalej i zająć się także rynkiem SASE, który według analityków jest rynkiem o ogromnym potencjale. Plany dla Ipanema są takie, że zostanie on zintegrowany z systemem usług zarządzanych w chmurze Extreme już 6-9 miesięcy po zamknięciu przejęcia. Firma Extreme poinformowała również, że będzie nadal oferować SD-WAN jako samodzielną ofertę.

Więcej informacji o planowanej akwizycji znaleźć można na stronie: https://www.extremenetworks.com/whatsthedeal/